Poradnik najemcy

Jakie korzyści przynosi współpraca z pośrednikiem?

2021-01-18

Jakie korzyści przynosi współpraca z pośrednikiem?

Wielu klientów podczas poszukiwania powierzchni magazynowej zastanawia się czy warto korzystać z pomocy profesjonalnego pośrednika lub agenta nieruchomości. Przemawiają za tym istotne argumenty. W poniższym artykule przytaczamy kilka z nich. 

Wszystkie oferty "magazyn na wynajem" w jednym miejscu 

Obecnie rynek nieruchomości magazynowych odznacza się coraz bardziej rozdrobnioną strukturą właścicielską. Często w jednym parku magazynowym znajdują się budynki należące do różnych podmiotów. Dla przedsiębiorstwa, które jest skoncentrowane na swojej podstawowej działalności, wynajem magazynu może stanowić pewną trudność. Skorzystanie z usług doświadczonej agencji umożliwia dotarcie do zróżnicowanych ofert najmu. Także takich ofert, które znajdują się „poza rynkiem” (podnajem). Co więcej, pośrednik, dzięki swojemu doświadczeniu szybko przygotuje porównanie i zarekomenduje wybór optymalnego dla najemcy rozwiązania. 

Pośrednik = optymalizacja czasu 

Kolejną korzyścią wynikającą ze skorzystania z usług pośrednika jest znaczna oszczędność czasu. Osoby specjalizujące się w obsłudze rynku magazynowego mają doskonałą znajomość rynku oraz działalności klientów z branży logistycznej. W związku z tym współpraca z pośrednikiem zapewni optymalne dopasowanie powierzchni magazynowej do wymagań najemcy i charakteru jego działalności, zarówno pod względem lokalizacji nieruchomości, jak i specyfikacji technicznej hali magazynowej. 

W tym miejscu istotną rolę odgrywa również doświadczenie w prowadzeniu negocjacji. Proces ten często jest wymagający, stresujący i czasochłonny, jednak zaufany pośrednik czy agencja nieruchomości pomoże zapewnić możliwie najkorzystniejsze warunki najmu

W branży magazynowej niezwykle istotna jest znajomość aktualnych analiz, prognoz rynkowych oraz rozumienie specyfiki rynku. Firma doradcza posiada taką wiedzę, a co więcej rozumie potrzeby najemców. Dlatego wielu klientów po przeprowadzeniu procesu wyboru powierzchni magazynowej i podpisaniu umowy najmu z pomocą agencji nieruchomości docenia wartość dodaną, którą wnosi właśnie pośrednik nieruchomości.